ورود / ثبت نام 0
blog image

معرفی برند اینگرسول و تاریخچه آن (ingersoll)

زمان انتشار:
فروردین 28, 1400
نویسنده:
میثم
زمان تقریبی مطالعه:
15 دقیقه

برند اینگرسول، نام یک کمپانی ساعت سازی دورگه آمریکایی – انگلیسی است که به تولید ساعت های باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت شهرت دارد. برند Ingersoll جزء معدود شرکت هایی است که برای ساعت هایش گارانتی مادام العمر ارائه می دهد! مدیر این شرکت معتقد است که ساعت های تولید شده توسط آنها به صورت خود به خود هرگز خراب نمی شوند و تنها عوامل خارجی و نحوه استفاده مشتری تعیین کننده طول عمر آن است.

اگر شما هم جزء طرفداران برند اینگرسول هستید یا با خواندن این متن کنجکاو شدید تا بیشتر درباره تاریخچه آن بدانید؛ تا انتهای این مقاله از زدتایمر با ما همراه باشید.

برای آگاهی از تاریخچه برند اینگرسول باید به کشور آمریکا سفر کنیم. رابرت هاولی اینگرسول و چارلز هنری اینگرسول، در سال ۱۸۸۲ صاحب یک شرکت پستی در نیویورک بودند. در آن سال ها ساعت جزء کالاهای لوکس محسوب می شد و هرکسی توانایی خرید آن را نداشت.

برادران اینگرسول به خوبی این نیاز را شناسایی کردند و متوجه شدند که اگر بتوانند ساعت هایی با قیمت ارزان و در عین حال باکیفیت تولید کنند بازار بسیار بزرگی در انتظار آن ها خواهد بود. به غیر از آن به دلیل این که آنها صاحب یک شرکت پستی هم بودند، به جامعه هدف بزرگی از مشتریان دسترسی داشتند و عملا فرآیند بازاریابی برایشان بسیار کم هزینه تر از سایرین تمام می شد.

همین مزیت رقابتی سبب شد تا این دو برادر کسب و کار تولید ساعت را آغاز کنند. در ابتدا ساعت های اینگرسول به صورت دست ساز ساخته می شد و به همین دلیل منابع انسانی زیادی برای توسعه کسب و کار نیاز بود؛ اما بالاخره در سال ۱۸۹۲ یعنی ۱۰سال بعد از شروع کسب و کار به لطف چارلز هنری اینگرسول، تولید ساعت های برند Ingersoll به شکل خودکار و با استفاده از دستگاه های صنعتی انجام گرفت.

امکان تولید بالا و عدم نیاز به منابع انسانی زیاد، هزینه های تمام شدۀ این برند را بسیار کاهش داد و برادران اینگرسول یک قدم به ایدۀ قدیمی خود یعنی «تولید ساعت های ارزان قیمت اما باکیفیت» نزدیک تر شدند.

در گام نخست آنها با همکاری شرکت واتربری اقدام به تولید ساعت هایی کردند که هزینۀ تمام شده اش تنها ۸۵سنت بود. در سیاست اولیه، برند اینگرسول این ساعت ها را به صورت عمده به مغازه ها عرضه می کرد اما بعد از دیدن استقبال و عطش گسترده مردم برای خرید محصولاتشان، تصمیم گرفتند خودشان به صورت مستقیم ساعت هایشان را به فروش برسانند.

برادران اینگرسول بعد از طراحی کاتالوگ برای فروش، قیمت محصولاتشان را «۱دلار» تعیین کردند و نام آن را ساعت «۱دلاری» گذاشتند. همان طور که انتظار می رفت ساعت های ۱دلاری برند اینگرسول به سرعت فروش رفتند و با استقبال گسترده مردم رو به رو شدند.

در گام بعدی برای توسعه خط تولید، اینگرسول با همکاری شرکت واتربری و شرکت دیگری که به تازگی آن را خریداری کرده بود، ظرفیت تولید خود را افزایش و آن را به رقم تولید روزانه ۸۰۰۰ ساعت رساند. اگر فکر می کنید این رقم برای کالایی مانند ساعت بسیار زیاد است حتما ادامه مطلب را بخوانید!

استقبال مردم از اینگرسول، سبب شهرت این برند شده بود؛ به همین دلیل طولی نکشید تا نمایشگاه های مختلف بین المللی از آنها جهت عرضه محصولاتشان دعوت کردند. یکی از این نمایشگاه ها، نمایشگاه کلمبیایی ها بود؛ آنها در این رویداد توانستند ۸۵۰۰۰ عدد ساعت را به فروش برسانند؛ پس همان طور که می بینید تولید روزانه ۸۰۰۰ ساعت اصلا رقم زیادی برای این کمپانی محسوب نمی شود. بعد از نمایشگاه کلمبیایی ها، آنها به نمایشگاه دیگری در شیکاگو نیز دعوت شده و رکورد فروش خیره کننده دیگری را برای خودشان ثبت کردند.

اولین ساعتی که برند اینگرسول به تولید آن پرداخت «یونیورسال» نام داشت؛ در ادامه این کمپانی ساعت دیگری با نام «کلمبوس» عرضه کرد که از یونیورسال ظریف تر و کوچک تر بود و همان طور که انتظار می رفت از آن هم استقبال زیادی شد.

اما نقطه عطف این کمپانی تولید سومین سری ساعت خود به نام «یانکی» بود. این ساعت ها با وجود تورم همچنان ۱دلار قیمت گذاری شدند و توجه و استقبال مردم از آن بی نظیر بود. در سال ۱۹۰۴ اینگرسول در جهت ورود به بازارهای جهانی، شعبه ای در انگلستان راه اندازی کرد. انحصار کامل این شعبه به یک شرکت انگلیسی که تابعه کمپانی اینگرسول محسوب می شد، اعطا شد.

در ابتدا این شرکت انگلیسی تنها به مونتاژ ساعت های برند اینگرسول می پرداخت اما با گذشت زمان تمام قطعات آن از صفر تا صد در لندن ساخته و به همان قیمت ۱دلار فروخته می شد. ورود اینگرسول به بازارهای جهانی و کشورهای دیگر مقدمه ای بر سرمایه گذاری و بلند پروازی های بیشتر توسط مدیران آنها بود.

در اولین اقدام برند اینگرسول شروع به افزایش تنوع مدل های ساعت و در پی آن افزایش قیمت محصولاتش کرد؛ به صورتی که در سال ۱۹۰۱ این کمپانی ساعت هایی با قیمت ۱۰هزار دلار تولید می کرد.

یکپارچگی قیمت محصولات در شعبه های مختلف این کمپانی (حتی در کشورهای خارج از ایالات متحده آمریکا)، برگ برنده آنها محسوب می شد و سبب شد این افزایش قیمت تاثیری بر میزان فروش شان نگذارد.

دومین اقدام برند Ingersoll برای توسعه محصولات، خرید دو شرکت ترنتون و نیو انگلند (New England) بود. با خرید این شرکت ها خط تولید اینگرسول به تولید روزانه ۱۶هزار عدد ساعت در روز رسید. این برند هرروز شهرت بیشتری پیدا می کرد و در بین مردم سراسر جهان محبوب تر می شد.

این شهرت و محبوبیت به حدی رسید که کمپانی های بسیار بزرگ و معتبر هم خواستار همکاری با آنها شدند؛ به عنوان مثال در قراردادی مابین اینگرسول و والت دیزنی، این کمپانی اقدام به تولید ساعت های میکی ماوس کرد؛ این دقیقا همان ساعت هایی بود که میکی ماوس در کارتون ها به دست داشت و طبق انتظار باز هم با استقبال گسترده مردم جهان رو به رو شد.

همه چیز برای Ingersoll بسیار خوب پیش می رفت اما هیچ کس فکرش را نمی کرد کمپانی با این عظمت دچار برشکستگی و فروپاشی شود! در ادامه موفقیت ها، این کمپانی ساعت های پرفروش دیگری با نام های «۷جواهر» و «طراحی شب» را به بازار عرضه کرد.

همه چیز خوب بود تا این که جهان با رکود حاصل از جنگ جهانی اول مواجه شد؛ در آن زمان اینگرسول خط تولید عظیمی داشت و تعداد زیادی نیروی انسانی برای آنها کار می کردند و همۀ این ها به معنای هزینۀ بالا بود. متاسفانه این برند محبوب بیشتر از آن دوام نیاورد و در معرض برشکستگی قرار گرفت.

در سال ۱۹۲۲ واتربری که شرکت دوست و همراه او محسوب می شد، برند اینگرسول را به مبلغ ۱میلیون و ۵۰۰هزار دلار خریداری کرد؛ در ادامه رکود اقتصادی واتربری مجبور شد شعبه انگلستان اینگرسول را که زمانی سکوی پرتاب آنها بود، به یک شرکت انگلیسی بفروشد؛ پس از این اتفاق بازار آنها همانند گذشته به ایالات متحده آمریکا محدود شد.

واتربری در سال ۱۹۴۰ نام خود را به «تایمکس» تغییر و تا سال ۱۹۵۰ به حیات خود ادامه داد و بعد از آن اعلام برشکستگی کرد.

مالکیت برند اینگرسول

شاید برایتان سوال باشد که اگر برند اینگرسول برشکسته شده است پس چگونه هنوز وجود دارد و مالکیت آن با کدام شرکت است؟ مالکیت فعلی برند اینگرسول در انحصار یک شرکت هنگ کنگی به نام زئون است که جزء شرکت های تابعۀ کمپانی هرالد در انگلستان محسوب می شود.

شاید فکر کنید که ساعت های اینگرسول امروزی چینی محسوب می شوند اما این یک تفکر اشتباه است. هنگ کنگ شاید جزئی از چین محسوب شود اما سیاست های آن کاملا جدا از چین است و همواره بر روی تولید باکیفیت کالا تمرکز دارد.

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم، برند Ingersoll تنها کمپانی ساعت سازی در جهان است که محصولاتش را با گارانتی مادام العمر به مشتریانش عرضه می کند. بنابراین از لحاظ کیفیت هیچ نگرانی وجود ندارد.

ساعت اتوماتیک اینگرسول

این روزها برند اینگرسول به تولید ساعت های اتوماتیک معروف است. البته این به آن معنا نیست که برندهای دیگر ساعت های اتوماتیک ندارند؛ بلکه ساعت های اتوماتیک اینگرسول از لحاظ زیبایی و کیفیت حرف اول را در جهان می زند.

اگر دقت کنید بیشتر کمپانی های به نام ساعت سازی مانند رولکس، امگا، تیسوت و… بیشتر بر روی ساخت ساعت های مکانیکی و لوکس تمرکز دارند و جای خالی ساعت هایی که هم اتوماتیک باشند و هم از زیبایی برخوردار باشند بسیار خالی است؛ اما امروزه به لطف برند اینگرسول دیگر این خلا احساس نمی شود.

ساعت  اینگرسول در زمره ساعت های اقتصادی و قیمت مناسب به شمار می آیند؛ شما تقریبا با هر بودجه ای می توانید یک ساعت شیک و بسیار با دوام از این کمپانی محبوب خریداری کنید.

امروزه با گذشت تمام فراز و نشیب هایی که این نام تجاری پشت سر گذاشته است، اینگرسول در بیش از ۵۰کشور دنیا نمایندگی فروش مستقیم دارد و سالیانه میلیون ها دلار گردش مالی آن است. پس با اطمینان خاطر می توانید یک ساعت شیک، بادوام و در عین حال با قیمت مناسب خریداری کنید.

جمع بندی

برند اینگرسول، نام یک کمپانی ساعت سازی آمریکایی است که این روزها انحصارش در اختیار شرکت زئون هنگ کنگی است. درست است که این برند دیگر آمریکایی نیست اما هنوز هم اصالت خود را حفظ کرده است. در این مقاله به صورت کامل به تاریخچه برند Ingersoll پرداختیم و با آن آشنا شدیم.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.