ورود / ثبت نام 0
blog image

تاریخچه برند لومینوکس (Luminox)

زمان انتشار:
اردیبهشت 19, 1400
نویسنده:
میثم
زمان تقریبی مطالعه:
7 دقیقه

برند لومینوکس پیوند عجیبی با نیروهای نظامی دارد. اگر کنجاوید که تکاوران نیروی دریایی ارتش آمریکا، نیروی پلیس نیویورک، خلبانان حرفه ای و… چه ساعتی به مچ دستان خود می بندند؛ باید به سراغ «برند Luminox» برویم و محصولاتش را ببینیم.

در این مطلب از زدتایمر درباره برند آمریکایی لومینوکس صحبت می کنیم و تاریخچه آن را مورد بررسی قرار می دهیم. تا انتهای این مقاله جذاب و خواندنی با ما همراه باشید.

برند لومینوکس ساخت کجاست؟

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که «برند لومینوکس ساخت کجاست و در کدام کشور تولید می شود؟». همان طور که می دانید فرهنگ کسب و کار در یک کشور، تاثیر زیادی بر روی کیفیت محصولات تولیدی اش می گذارد.

لومینوکس یک برند آمریکایی است که ۰ تا ۱۰۰ ساعت هایش در کالیفرنیا طراحی، تولید و عرضه می شود. بنابراین هیچ حرفی برای کیفیت آن باقی نمی ماند.

درباره برند لومینوکس (تاریخچه)

بِری کوهِن و ریچارد تیمبو دوستان صمیمی بودند که در سال ۱۹۸۹ پایه های برند لومینوکس را بنا نهادند. بری و ریچارد ابتدا بازار ساعت را به شکلی دقیق بررسی کردند و خیلی زود نقطه ضعفی بزرگ در آن پیدا کردند؛ «هیچ ساعتی در جهان تولید نشده بود که بدون نور بتوان صفحه آن را مشاهده و ساعت را متوجه شد.».

تا پیش از تاسیس لومینوکس، برای دیدن زمان باید نور در محیط وجود داشت و در صورت تاریکی، نمایشگر و عقربه های ساعت هم دیده نمی شدند. البته بعضی از برندها، ساعت هایی تولید کرده بودند که با تعیبه یک دکمه، قابلیت شب نما برای آنها فعال می شد؛ اما خب این کافی نبود و شاید تنها در موقعیت های موقت و روزمره کاربرد داشت.

بنیان گذاران لومینوکس به دنبال چیزی فراتر از یک شب نمای ساده بودند که ساعت ها را بیشتر شبیه یک اسباب بازی می کرد تا یک قابلیت کاربردی! بنابراین ماحصل این نیاز، تولید ساعت هایی بود که با استفاده از ایزوتوپ تریتیوم صفحه نمایش شان همیشه دیده می شد؛ حتی در تاریکی مطلق!

برای بازار تشنه این صنعت، بسیار جذاب بود که ساعتی تولید شود که در هنگام تاریکی مطلق همچنان صفحه اش دیده شود و بتوان به راحتی از آن استفاده کرد. بعد از تولید نسخه های اولیه، نخست نظر نیروی دریایی ارتش آمریکا به این ساعت جلب شد؛ آنها سال ها بود که دنبال ساعتی بودند که در عملیات های نظامی که در تاریکی مطلق انجام می شد، بتوانند زمان را بسنجند.

همچنین غواصان آنها نیاز به ساعتی داشتند که در اعماق بسیار زیاد دریا، همچنان کارایی خود را حفظ کند. لومینوکس تمام این ویژگی ها را در ساعت هایش پیاده کرده بود و خیلی زود تبدیل به زمان سنج محبوب نیروهای نظامی آمریکا و بعدها سایر کشورها شد.

قطعا ساعتی که برای اهداف نظامی طراحی می شود، باید از باکیفیت ترین مواد اولیه در آن استفاده شود؛ بنابراین می توانیم انتظار این را داشته باشیم که محصولات برند لومینوکس از لحاظ قیمتی در رده لوکس و گران قیمت قرار بگیرد.

نکته ای که باید بدانید این است که تمرکز این برند تنها بر روی محصولات نظامی نیست، بلکه آنها برای شرایط سخت ورزشی هم ساعت تولید می کنند. به عنوان مثال ساعت های غواصی برند لومینوکس، تا عمق ۵۰۰متر هم کارایی خود را حفظ می کند.

امروزه این برند آمریکایی با فروش بخشی از سهامش به یک شرکت سوئدی، به بازار هم اروپا راه یافته و در بیش از ۲۰کشور جهان نمایندگی فروش دارد.

قیمت ساعت لومینوکس

همان طور که بارها در همین مطلب اشاره کردیم، ساعت های لومینوکس در گروه ساعت های لوکس و گران قیمت دسته بندی می شوند. دلیل آن هم کاملا مشخص است:

  • ساعت های لومینوکس به دلیل اهداف نظامی و تحمل شرایط بسیار سخت، از بهترین و گران قیمت ترین مواد اولیه در ساخت آن استفاده می شود.
  • ایزوتوپ تریتیوم که برای خاصیت تابناک بودن همیشگی این ساعت ها استفاده می شود، بسیار گران قیمت بوده در دسته ایزوتوپ های رادیو اکتیوی قرار دارد.
  • ساعت های لومینوکس با نظارت مستقیم یگان های مختلف ارتش آمریکا تولید شده و استانداردهای سفت و سختی برای آن به کار گرفته می شود.

جمع بندی

اگر به دنبال ساعتی مقاوم هستید، «برند لومینوکس» بهترین گزینه برای شماست. محصولات «برند luminox» تمام استانداردهایی که یک ساعت برای تحمل شرایط سخت نظامی باید داشته باشد، دارد. این مطلب از زدتایمر به صورت جامع تاریخچه این برند را بررسی و درباره آن صحبت کردیم.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.

طراحی و توسعه:گروه رحمان وب