ورود / ثبت نام 0
blog image

تاریخچه برند تیسوت (tissot)

زمان انتشار:
فروردین 15, 1400
نویسنده:
میثم
زمان تقریبی مطالعه:
10 دقیقه

برند تیسوت، یکی از کمپانی های ساعت سازی با اصالت سوئیسی است که تاثیر بسیار زیادی در طول تاریخ، بر روی این صنعت گذاشته است. برند Tissot را می توان جزء اولین شرکت های تولیدکننده ساعت سوئیسی در کلاس بین المللی دانست.

نفوذ این برند در گذشته تا امپراطوری روسیه گسترش یافته بود و در برهه ای از زمان، بیش از نیمی از فروش ساعت در جهان را از آن خود کرده بود. داستان برند تیسوت بسیار شنیدنی و حاوی نکات مهمی برای صاحبان کسب و کار است. اگر شما هم جزء طرفداران دوآتیشه این برند هستید، تا انتهای این مطلب از زدتایمر با ما همراه باشید.

درباره برند تیسوت (تاریخچه)

تیسوت یک برند واقعا سوئیسی است! شما هر انتظاری که از یک ساعت سوئیسی اصل داشته باشید، در این برند برآورده می شود. برند Tissot در سال ۱۸۵۳ (۱۲۳۲ به تاریخ شمسی) توسط خاندان تیسوت در دل کوه های ژورای در شهر لولوکل سوئیس تاسیس شد.

در بدو تاسیس، رهبری این غول ساعت سازی سوئیسی بر عهدۀ چارلز فلیشن تیسوت پدر و چارلز امیلی تیسوت پسر بود. شاید برایتان جالب باشید که فلیشن به در پیشه طلاسازی بدنه ساعت ها مهارت بالایی داشت و پسرش یکی از ساعت سازان به نام لولوکل بود.

با ادغام مهارت ها و تجربه های این پدر و پسر، برند تیسوت در دامنه های سرسبز کوه های ژورای متولد شد. استفاده از پرچم کشور سوئیس به عنوان لوگو و نماد این برند، معنای واقعی اصالت را به رخ رقبایش کشید.

در اوایل ماه جولایِ نخستین سال تاسیس این کمپانی، اولین ساعت برند Tissot به بازار عرضه شد؛ دقت بالای ساعت که حاصل تلاش های پسر بود با همراهی بدنۀ ساخته شده از طلا که هنر پدر را تداعی می کرد، لرزه ای بر حرفه ساعت سازی سوئیس انداخت.

توجه به کوچکترین جزئیات و رعایت حداکثر ظرافت با همراهی تکنولوژی جدید به کار رفته در این ساعت، توانایی خاندان تیسوت را نمایان کرد و این آغازگر قطار موفقیت این برند محبوب بود. خاندان تیسوت همواره نیم نگاهی به بازار آن سوی مرزها داشتند؛ همین موضوع سبب شد ۵سال بعد یعنی در سال ۱۸۵۸، چارلز امیلی راهی سفری سخت به روسیه شود.

سفر به مقصد سن پترزبورگ روسیه، نخستین موفقیت برند تیسوت در کلاس جهانی بود؛ در این سفر چارلز امیلی کلکسیونی از زیباترین ساعت های برند Tissot را به امپراطوری روسیه یعنی سزار پیشکش کرد. پس از آن که کلکسیون ساعت های چارلز امیلی مورد پسند دربار سزار قرار گرفت؛ از آن پس بازار ساعت روسیه در انحصار برند تیسوت در آمد.

از دیگر اقدامات جذاب این کمپانی، تاسیس مدارس ساعت سازی برای حفظ این میراث ارزشمند سوئیسی بود؛ همین اقدام سبب منصوب شدن چارلز امیلی به بازرس ملی از جانب دولت وقت سوئیس شد.

منصوب شدن به عنوان بازرس ملی برای برند تیسوت یک مزایای فوق العاده یعنی «سفرهای بین المللی و معرفی این برند در سایر کشورها» داشت. در این برهه زمانی تجارت کلاس جهانی برند Tissot حالت جدی تری به خود گرفت و ثمرۀ آن، گسترش بازار فروش تیسوت در بیش از ۱۸۰کشور در سال ۲۰۲۱ است.

تا پیش از انقلاب روسیه و سقوط امپراطوری سزار، قطعات ساعت های برند تیسوت در کارگاه های ساعت سازی مختلف تولید و برای مونتاژ نهایی به دست آنها می رسید. بعد از انقلاب روسیه، این کمپانی با یک افت فروش بالا رو به رو شد؛ آنها بزرگترین بازار خود یعنی «روسیه» را از دست داده بودند.

این بحران زمینه ساز یک پیشرفت بزرگ یعنی «تاسیس کارخانه ساعت سازی برند Tissot» شد. از حالا به بعد این برند تمام قطعات ساعت هایش را خودش تولید می کرد؛ به عبارتی بهتر صفر تا صد تولید در کارخانه تیسوت انجام می شد و دیگر به کارگاه های دیگر سپرده نمی شد.

در سال ۱۹۲۳ اولین ساعت های جیبی برند تیسوت به بازار عرضه شد. اقبال و استقبال از این ساعت های جیبی، زمینه ساز سرمایه گذاری این کمپانی بر روی تولید ساعت های مچی شد. در واقع برند تیسوت را می توانیم جزء اولین کمپانی های تولید کننده ساعت های مچی بدانیم.

همان طور که حدس زدید از ساعت های مچی این برند نیز بسیار استقبال شد؛ این استقبال در حدی بود که سارا برنارد، سوپراستار آن زمان اقدام به خرید ساعت مچی از جنس طلا برند تیسوت کرد. از دیگر موفقیت های این برند، تولید اولین ساعت مچی غیرمغناطیسی در جهان بود.

با ظهور ساعت های ژاپنی و تهدید صنعت ساعت سازی سوئیس، برند Tissot در یک اقدام جسورانه با برند محبوب امگا ادغام و SSIH”” را تشکیل دادند. ثمره این اتحاد به قدری موفقیت آمیز بود که سال ها بعد نتیجه آن تاسیس غول ساعت سازی جهان با همکاری مطرح ترین برندهای ساعت مانند امگا، رادو، سرتینا، هری وینستون، همیلتون یعنی «سواچ گروپ» شد.

امروزه سواچ گروپ یکه تاز بازار ساعت جهان است و بیشترین فروش را در این صنعت دارد. در ادامه به روش هایی که سبب تشخیص ساعت تیسوت اصل از نمونه تقلبی آن می شود، می پردازیم.

مشخصات ساعت Tissot اصل

هیچ محصول موفقی وجود ندارد که شرکت های چینی اقدام به تولید نمونه های تقلبی آن نکرده باشند. بنابراین باید این انتظار را داشته باشیم که نمونه های تقلبی ساعت های برند Tissot بیشتر از نمونه های اصلی اش باشند.

خوشبختانه روش هایی وجود دارد که به وسیله آنها می توانیم نمونه های تقلبی را تشخیص دهیم؛ بعضی از این روش ها به شرح زیر است:

  • ساعت های تیسوت اصل هرگز صدا نمی دهند.
  • به پیچ های ساعت تیسوت دقت کنید؛ در نمونه های اصل این برند حرف “T” بر روی پیچ های آن حک شده است.
  • به شماره سریال هک شده بر پشت ساعت دقت کنید؛ با سرچ این شماره سریال در گوگل به سادگی می توانید از اصل یا تقلبی بودن محصولتان آگاه شوید. اگر بعد از سرچ شماره سریال محصول مورد نظر شما نیامد؛ ساعت تقلبی است.
  • به حروف نوشته شده بر روی ساعت دقت کنید؛ در ساعت های اصل تیسوت هرگز غلط املایی دیده نمی شود ولی در نمونه های تقلبی آن غلط املایی بسیار شایع است.

قیمت ساعت تیسوت

قدمت زیاد برند Tissot سبب تولید مدل ها و کالکشن های متنوعی از ساعت شده است؛ بنابراین برای اطلاع از قیمت ساعت های این برند، ابتدا باید مدل مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس از کارشناسان فروش ما در زدتایمر استعلام قیمت کنید.

 

جمع بندی

برند تیسوت، نماد اصالت صنعت سازی سوئیسی است و مرغوبیت را در تک تک لحظات استفاده از آن می توان یافت. در این مطلب از زدتایمر به صورت جامع درباره تاریخچه برند Tissot باهم صحبت کردیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم. فراموش نکنید که کالکشن های این برند بسیار زیاد و متنوع است؛ بنابراین وقت کافی به انتخاب و خرید اختصاص دهید!

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.